Lískooříškové máslo z pražených oříšků 180 g | Kafedo.cz
+420 775 568 418

Lískooříškové máslo z pražených oříšků 180 g

Složení: 100 % lískový oříšek
Hmostnost obsahu: 180 g.
Skladem 1 ks
U vás již 21. 6. 2021
Značka: Damiano Organic
137,00 Kč
119,13 Kč bez DPH
Ušetříte 92,00 Kč
-
+
Máslo nebo-li pasta vyrobená z lískových oříšků vypěstovaných na Sicílii. Rostou na svazích pohoří Nebrodi, kde již Římané vysadili lískové háje, které svými kořeny zadržují půdu a chrání ji před sesuvy půdy.
Jsou praženy tak, aby zvýšili charakteristickou vůni sicilských lískových ořechů, a poté jsou zpracovány, abychom je přeměnili v chutný krém.
Využití k úžasným zmrzlinám, nebo dokonce jen na chleba k snídani, která vám dodá energii na celý den. Zkuste si přidat půl čajové lžičky do kávy. :-)
Certifikace: Bio, Kosher, Vegan
Před použitím:
Olejová usazenina na povrchu sklenice je zcela normálním jevem. Před konzumací sklenici promíchejte až do hladkého krému, aby se vše propojilo a získali jste tak tu nejlepší konzistenci.
Skladujte v pokojové teplotě bez přímého dosahu slunce. Po otevření doporučujeme spotřebovat do 14 dní.

INGREDIENCE


4 plátky celozrnného chleba
250 g hub (žampiony)
2 lžíce lískového ořechu Damiano
40 g parmazánu
Extra panenský olivový olej
1 stroužek česneku
sůl
pepř


PŘÍPRAVA


Očistěte houby. Nakrájejte je na tloušťku 3-4 mm.


Rozehřejte pánev. Vložte lžíci oleje a stroužek česneku do pánve, jakmile se trochu zabarví, odstraňte česnek a přidejte houby. Rychle je osmažte a přidejte špetku soli, poté vařte na mírném ohni po dobu 10-15 minut, dokud nezměknou a dokud se neodpaří voda.


Organický lískový krém Damiano zpracujte se špetkou soli a poté jej rozetřete na plátky opečeného celozrnného chleba. Přidejte houby a parmazánové vločky a posypte sypáním černého pepře. Podávejte je spolu s čerstvou rukolou.

Damiano Organic je sicilská rodinná firma zabývájící bio pěstováním a prodejem oříšků a ovoce.